2016 m. vasario 25 d., ketvirtadienis

Orumo pamoka su Svaru     2016 metų vasario 23 dieną Kauno „Santaros” gimnazijoje lankėsi hip hop grupės „G&G Sindikatas” įkūrėjas ir lyderis, vokalistas, grupės dainų tekstų bei muzikos kūrėjas Gabrielius Liaudanskas – Svaras. 
Šis žmogus – tikras orumo pavyzdys, tačiau tokiu tapti – nelengva. Kad galėtum vadintis oriu žmogumi, turi prisiimti atsakomybę už save ir kitus, o kas, iš tikrųjų, yra orumas, imame suprasti tik per patirtį tam tikrose gyvenimo situacijose. Tai lyg išbandymas žmogaus pasirinkimams: ar ištiesi pagalbos ranką, ar išdrįsi paaukoti ką nors savo dėl kito, kuriam to reikia labiau? 
Pradėti galima nuo labai paprastų dalykų, sakė muzikantas, pavyzdžiui, tapti kraujo donorais. Dažnai esame pripratę visiems padėti teoriškai, tačiau donorystė – reali pagalba, turinti didelę vertę. Antra, tai susidėlioti asmeninius prioritetus pagal tikrąją jų svarbą – skirti laiko savo artimiesiems ir pačiam sau. 
Pats Gabrielius Liaudanskas užsiima pagirtina veikla – dalyvauja socialinėse programose, lanko vaikus globos namuose ir ligoninėse, rengia labdaros koncertus, todėl šiuolaikinėje susvetimėjusiose visuomenėje yra pavyzdys kitiems. 
Svarbiausia, kad Svaras stengiasi orumu užkrėsti kitus – jis skatina jaunimą būti žmogiškais, prisiimančiais atsakomybę ne tik už save, bet ir kitus, nes norint pradėti keisti pasaulį, reikia, visų pirma, pradėti nuo savęs.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą